mgr Ewa Nowaczek-Jura
specjalista fizjoterapii
tel. +48 602 190 305 ul. Żarecka 42/A, 42-207 Częstochowa

Starosłowiański masaż brzucha


Cena: 130,00 zł
Czas trwania: 50 minut

Terapia wisceralna, nazywana też starosłowiańskim masażem brzucha, to technika masażu, która skupia się na manipulacji brzusznej powierzchni ciała. Jej twórcą był rosyjski lekarz Aleksander Ogułow. Metoda ta wykorzystuje techniki masażu brzucha, tradycyjne metody lecznicze oraz głęboką wiedzę na temat fizjologii człowieka. Dzięki temu wpływa na nasze zdrowie zarówno w sposób fizyczny, jak i psychiczny. Odnosi się też do stref Heada, które są dopełnieniem terapii brzucha i doskonalą system diagnostyki zaburzeń narządów wewnętrznych.

Warto zaznaczyć, że terapia ta jest metodą leczenia holistycznego. Skupia się na połączeniach pomiędzy układem mięśniowo-szkieletowym a narządami wewnętrznymi. Zrozumienie tych wzajemnych oddziaływań jest kluczowe, ponieważ położenie i ruchy narządów wewnętrznych mają bezpośredni wpływ na stan zdrowia naszego kręgosłupa, miednicy, żeber, obręczy barkowej, mięśni i powięzi. Terapeuci skupiają się na korekcji dysfunkcji w narządach wewnętrznych i tkanek okołonarządowych, aby przywrócić ich naturalne położenie i zlikwidować nieprawidłowe napięcie. W ten sposób wspierają zdrowie i funkcjonowanie całego organizmu.

Czym jest terapia wisceralna?

Według terapeutów wiele dolegliwości organizmu, które nie wydają się być związane z układem pokarmowym, mogą mieć swoje korzenie zupełnie gdzieś indziej. Mowa o zastoju krwi i limfy w narządach wewnętrznych lub ich otaczających przestrzeniach. Zastoje te mogą prowadzić do niedotlenienia i nieprawidłowego krążenia w ważnych organach, co wpływa w negatywny sposób na zdrowie. Narządy wewnętrzne otoczone są tkankami miękkimi, a napięcie w tych tkankach może wpływać na metabolizm, wydolność i odporność organizmu, a co za tym idzie, na ogólny stan zdrowia. Nawet drobne zmiany w położeniu narządów spowodowane urazami, przeciążeniami, wysiłkiem fizycznym czy infekcjami mogą przyczyniać się do różnych dolegliwości w ciele człowieka.

Terapia wisceralna dąży do poprawy funkcjonowania narządów wewnętrznych poprzez delikatne i precyzyjne techniki masażu czy delikatnego ucisku pewnych punktów na brzuchu odpowiadających danym narządom, co może przynieść ulgę i korzystnie wpłynąć na zdrowie ogólne pacjenta. Warto jednak podkreślić, że jak każda metoda terapeutyczna, terapia wisceralna ma swoje ograniczenia i nie zawsze jest odpowiednia dla wszystkich przypadków. Przed przystąpieniem do tego typu terapii, zawsze warto skonsultować się z odpowiednim specjalistą medycznym.

Wskazania:

Terapia narządów wewnętrznych jest zalecana w przypadku różnorodnych problemów zdrowotnych człowieka. Może być stosowana zarówno w sytuacjach ostrych, na przykład po wypadkach samochodowych lub urazach klatki piersiowej i brzucha, jak i w przypadku przewlekłych dolegliwości układu pokarmowego, takich jak zaburzenia trawienia i metabolizmu, wzdęcia, zgaga, refluks, zaparcia, utrudnione odchudzanie czy nietolerancja pokarmowa.
Terapia narządów wewnętrznych może być również skuteczna w leczeniu innych problemów związanych z jamą brzuszną, takich jak bolesne miesiączki czy nietrzymanie moczu. Ponadto, cieszy się powodzeniem w przypadku dolegliwości, które na pierwszy rzut oka nie wydają się mieć związku z układem trawiennym i jamą brzuszną, takie jak bóle kręgosłupa, problemy ze stawami, stres czy migreny.

Przeciwwskazania:

Mimo iż masaż wisceralny przynosi wiele pozytywnych efektów, istnieją określone schorzenia, które stanowią bezwzględne przeciwwskazania do stosowania terapii trzewnej.
- Pacjenci z rozpoznaniem nowotworu nie powinni poddawać się terapii trzewnej ze względu na ryzyko niekontrolowanego rozprzestrzeniania się nowotworu.
- Ostre choroby narządów wewnętrznych jamy brzusznej wymagające pilnej interwencji medycznej.
- Krwotoki, świeże rany, zakrzepy: Terapia trzewna może pogorszyć stan pacjentów z aktywnymi krwotokami, świeżymi ranami lub zakrzepami.
- Kobiety w ciąży powinny unikać terapii trzewnej ze względu na potencjalne ryzyko dla płodu.
- Pacjenci z aktywną gruźlicą powinni unikać terapii trzewnej, ponieważ manipulacje w obrębie jamy brzusznej mogą zwiększyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji.
- Podczas wysokiej gorączki terapia może pogorszyć stan zdrowia.
- Osoby z poważnymi chorobami psychicznymi, które uniemożliwiają współpracę z terapeutą lub zrozumienie procedur, powinny unikać terapii trzewnej.

Cena: 130,00 zł
Czas trwania: 50 minut
Wystąpił nieznany błąd. Odśwież stronę 🗙